Čas na jarní opečování pleti

S tím, jak začíná jarní slunce více hřát, nastal čas upravit svou pleťovou péči.

Zima a začátek jara jsou pro pleť náročnými obdobími. Proměnlivé teploty, vítr a slunce testují, v jaké je pleť kondici. Pleť je k zátěži, kterou jí počasí připravuje, citlivá, a proto se vyplatí věnovat na začátku jara zvláštní péči čištění, hydrataci a ochraně pokožky.

Na jaře se můžete vzdát těžkého denního krému, protože pokožka nevysychá tak snadno jako v zimě. To však neznamená, že byste měli zapomenout na hydratační a pečující produkty.

Teď je vhodná doba zaměřit se na ochranu proti slunci!

Na jaře je důležité chránit pokožku před prvními slunečními paprsky. Vitamin D, kterého se nám se slunečních paprsků dostává, sice potěší tělo a mysl, ale UV záření je také nepřítelem pleti.

Na jaře byste měli používat denní krém s ochranou proti slunci. Doporučený ochranný faktor je nejméně 20.

Ochrana před UVB zářením:

SPF 20 blokuje 95 % záření

SPF 30 blokuje 97 % záření

SPF 50 blokuje 98 % záření 

Pamatujte, že UVA záření způsobuje stárnutí pleti a UVB způsobuje její spálení. Proto je důležité, aby ochrana obsahovala UVA i UVB filtr. Také takzvané modré světlo vyzařované obrazovkami mobilů a počítačů (HEV) pleť stresuje a způsobuje její stárnutí. Podle výzkumů poskytuje nejširší a nejbezpečnější ochranu proti všem těmto frekvencím záření minerální filtr na bázi oxidu zinečnatého.

Bezpečnější fyzická ochrana proti slunci

Fyzická ochrana proti slunci je obecně považována za bezpečnější než chemická, jak pro tělo, tak pro životní prostředí. Tyto produkty bývají dobře tolerované, nezpůsobují alergické reakce a neobsahují endokrinní disruptory, takže jsou vhodné také pro lidi s citlivou pokožkou. Úřad pro jadernou bezpečnost a radiační ochranu doporučuje používání fyzických prostředků ochrany proti slunci namísto chemických zejména u dětí starších dvou let. Non-nano minerální filtr na bázi oxidu zinečnatého je také bezpečný pro korálové útesy, na rozdíl od většiny chemických ingrediencí v opalovacích krémech.

Fyzická ochrana proti slunci v přírodních produktech také neobsahuje nanočástice, protože jejich použití je v certifikované přírodní kosmetice zakázáno. Fyzická ochrana proti slunci od certifikované značky přírodní kosmetiky je také biodegradabilní a neobsahuje mikroplasty. Mějte na paměti, že ne všechny fyzické ochrany proti slunci jsou automaticky certifikované, takže si certifikaci pohlídejte.

Hydratace a ochrana pokožky

Náš fermentovaný Ochranný mikrobiotický aktivní krém SPF 20 obsahuje ochranu proti slunci spf 20. Je to bezpečná fyzická ochrana (oxid zinečnatý), která pomáhá chránit proti UVA/UVB i HEV (modré světlo). Pokud chcete své péči dopřát po zimě speciální regenerační péči, můžete vyzkoušet také fermentované Zklidňující mikrobiotické mléčné sérum s HA + PGA, které můžete do své každodenní péče zařadit před použitím denního krému.

Všechny produkty Circulove jsou certifikované (FI-Natura).

Čistěte, zařaďte exfoliaci a hýčkejte maskami

Jarní vzduch je plný prachu, protože ulice vysychají a příroda se začíná probouzet. Prach ucpává póry, a právě proto je důkladně čištění pleti ještě důležitější.

Pečlivým čištěním pleti zabráníte vzniku podráždění, pupínků i předčasnému stárnutí. Dejte však pozor, abyste používali kvalitní produkty. Fermentovaný Vyrovnávací mikrobiotický olejový čistič pleť jemně a šetrně čistí a obnovuje její přirozenou rovnováhu už během čištění.

Kromě čištění je vhodné na jaře zařadit také exfoliaci a různé masky, které pleť obnoví a hydratují. Peeling a masku je možné provádět jednou týdně, ale pokud máte citlivou pleť, postačí i méně často.

Pečující a hydratační masku si můžete snadno vyrobit smícháním séra Circulove CALM a olejového séra Circulove SMOOTH. Masku nechejte působit přes noc. V noci pleť regeneruje a v té době také nejefektivněji přijímá živiny. Odpočatá pleť je ráno zářivá a krásně vyživená.

 

Zdroj: www.circulove.com