Fermentovaná krása: kosmetika s přidanou hodnotou

doba čtení: 3 minuty

Pomalá a přirozená fermentace silných a kvalitních přísad posouvá kosmetické produkty vyrobené touto metodou na zcela novou úroveň. Mezi přísadami, které jsou mocné už v základu, totiž pomalou fermentací vzniká nová synergie a zvyšuje se také jejich vstřebatelnost a schopnost interagovat s kožním mikrobiomem.

Než si řekneme, jaká alchymie probíhá v pozadí fermentace, podívejte se, jaké přínosy má fermentace aktivních přísad pro vaši pleť:

  • Zlepšení funkce ochranné bariéry pokožky: Fermentací se přísady rozloží na menší molekulární součástky, takže je pokožka lépe vstřebá. Tím se zlepší funkce ochranné bariéry pokožky, což ji chrání před vnějšími agresory, jako jsou znečištění nebo UV-záření.
  • Vyšší účinnost i při nižším dávkování: Fermentace zvyšuje koncentraci aktivních přísad a způsobuje, že pokožku lépe vyživují a hydratují. Pleť je tak bohatá, rozzářená a navíc se zmírní vzhled jemných i hlubokých vrásek.
  • Zlepšení textury pleti: Fermentované aktivní přísady zvyšují přirozenou tvorbu kolagenu a syntézu ceramidů. Jemně zbavují pokožku mrtvých kožních buněk a stimulují tvorbu nových. Výsledkem je hladší, jasnější a sjednocenější pleť.
  • Vyrovnání pH: Fermentovaná kosmetika pomáhá vyrovnávat pH pleti, což může snížit výskyt nedokonalostí pleti a akné.
  • Snížení zánětlivých projevů: Pomalá fermentace také produkuje protizánětlivé mikrobiotické složky, které pomáhají vyrovnávat mikrobiom, zklidnit pokožku a zmírnit zánět.

Několikatýdenní biofermentace všech aktivních ingrediencí způsobí, že celá receptura s kožním mikrobiomem funguje přirozeně a pospolitě, na hlubší, synergické úrovni. Hladiny mikrobiotik, antioxidantů a vitaminů se pomalou biofermentací přirozeně zvýší – nic umělého se pak nepřidává. Výsledkem je vznik nových složek, jako jsou aminokyseliny, mastné kyseliny, peptidy, polyfenoly, probiotika a ochranné antioxidanty. Přísady se navíc rozpadnou na menší částice, což umožní jejich lepší vstřebávání a optimální dostupnost pro kožní mikrobiom. Optimální pH pleti je 4,5-5,5 je dosaženo automaticky, bez přidávání dalších kyselin. Díky tomu jsou všechny produkty přirozeně vhodné pro všechny typy pleti a každou situaci.

Produkty, které jsou fermentované takto poctivým a funkčním způsobem, u nás najdete u značky Circulove. Firma své produkty fermentuje čerstvě, v malých várkách, ve Finsku. Produkty, které vyrábí, nejsou jenom kosmetickými produkty, ale péčí, která funguje synergicky s pokožkou a jejím vlastním mikrobiomem, který harmonizuje a zároveň posiluje ochrannou bariéru pleti.

Značka Circulove - na rozdíl od jiných firem - nespoléhá pouze na 1 nebo 2 průmyslově fermentované extrakty, které se do receptury přidají. Jejich vlastní unikátní přístup k výrobě kosmetiky je založen na pomalé fermentaci každé aktivní ingredience, kterou jejich produkty obsahují, včetně rostlinných olejů potravinářské kvality.

Masová výroba běžné kosmetiky trvá minuty nebo hodiny. Multiaktivní fermentace firmy Circulove trvá 3-5 týdnů. Přísady, které jsou samy o sobě mocné, tak rozvinou svůj plný potenciál, utvoří se mezi nimi silná synergie a široké spektrum účinků pro pleť popsaných výše.

Čtyři produkty, které Circulove vyrábí, nabídnou vaší pleti komplexní péči - nic dalšího už nebudete potřebovat. Prohlédněte si je a vyzkoušejte na vlastní kůži, jakou moc má tahle pomalá krása z Finska. 

Circulove-brand-banner-square