Recenze Henua Organics: Povzbuzujicí hydratační krém

recenze blogerky a influencerky Lucie van Koten

doba čtení: 1 minuta

Jaká je nejlepší přírodní kosmetika tohoto jara? 

Nejlepší hydratační krém: HENUA Organics Povzbuzující hydratační krém

První vlaštovka z Finska pochází od – ve Finsku dobře známé a zavedené – značky HENUA, která čerpá z čisté finské přírody. Jejich hydratační krém – v nádherném balení z pevného papíru, mraženého skla a dřevěného víčka – je postavený na březové míze. 

Právě březová míza je jedinečným zdrojem živin a  že zvyšuje regeneraci buněk o 25 %, což přispívá k obnově a zdravému vzhledu pleti. Obsahuje také vysokou koncentraci vitamínů, jako je vitamin B3, B5, B12 a C, které mají důležitou roli v udržování zdravé pokožky. Vitamin B3 vyrovnává tón pleti, vitamin B5 podporuje hojení a vitamin B12 brání vzniku hyperpigmentací. Vitamin C, známý jako hvězda v péči o pleť, bojuje proti viditelným známkám stárnutí a pomáhá snižovat vrásky. 

Kromě břízy tu najdete i extrakt z borovicové kůry, který podporuje tvorbu kolagenu a zároveň působí silně protizánětlivě. Zvýšená produkce kolagenu pomáhá bojovat proti stařeckým skvrnám, vráskám a poškození způsobenému slunečním zářením. Nechybí ani rakytník a sladký pomeranč. 

Na rovinu přiznávám, že HENUA hydratační krém je dosud asi nejdražším krémem, který jsem kdy používala – chápu, malovýroba, drahé suroviny i ohodnocení lidské ve Finsku – takže se mi stal takovým malým potěšením, které si šetřím na ta rána, kdy to se mnou nevypadá nejlíp: kdy potřebuju trochu liftingu, trochu barvy a hodně péče.