Recenze Moi Forest: kosmetika s lesními mikroby

doba čtení: 5 minut

Moi Forest - Forest Dust - Víceúčelový krém s lesními mikroby

Prospěšné nečistoty? Jakože cože?

c3rwq40Oho2N_s1600x1600

Víceúčelový krém a s částečkami lesních nečistot? Dámy a pánové, skeptické myšlenky stranou, protože tenhle malý zázrak je skutečně zázračný! Víceúčelovost mu nijak neškodí a neubírá na účinku. Právě naopak! Usínání s lesním prachem na obličeji a jinde na těle je poněkud zvláštní, ale s výsledkem, který je v konečném důsledku moc příjemný. Citlivá pokožka se sklony k atopii září a drobné pigmentové skvrny citelně vybledly. Pleť je sjednocená, na dotek jemná a svěže zářící. Lituji jen, že nemám srovnávací fotografii - před a po krému. Zmizelo i zarudnutí způsobené alergickou reakcí na zápěstích. Přesto, že na pokožce zanechává částečky prachu, po zaschnutí není problém je rukou setřít a krém je fajn podkladem i pod make-up. Dáváme 5 hvězdiček, jelikož krému vlastné není co vytknout.
 
 
 
S lesním prachem na celé tělo pro malé i velké
 
c9gOpGRCc6De_s1600x1600
 
Víceúčelový olej na celé tělo s lesním prachem překvapil hned při prvním otevřením flakónu. Po důkladném protřepání lahvičky v oleji plavou částečky lesního prachu, s čím je potřebné počítat. Pokud tedy čekáte neviditelnou příměs, budete překvapeni stejně, jako jsem byla překvapená já. Olej má neutrální vůni a jeho použití za pomoci pipetky je jednoduché a praktické. Oceňuji možnost použití na celé tělo. Po koupeli a nejen pro dospělé, ale také pro děti. Suchá kolena a lokty jsou díky němu minulostí a dětská pokožka je opět jemná, jako když byly miminka. Dovedu si představit použití v těhotenství jako prevenci proti striím. Pokožka je po něm pružná a neztrácí elasticitu během pár hodin. Je skvělým pomocníkem při péči o ekzematickou pleť, na které jsme ho přímo vyzkoušeli. Šupinky slupující se pokožky postupně zmizely. Je vhodný jako večerní péče místo nočního krému a stejně tak jako denní péče o pleť. Po nanesení chvíli trvá, než se vstřebá, proto není vhodný jako podklad pod make-up. A jestli je fakt magický? To ukáže čas, ale už teď můžeme zhodnotit, že pleť zjemnil, ustoupilo i začervenání a také pigmentové skvrny. V kombinaci s kamenem Gua Sha je v podstatě dokonalý. Jako bonus oceňuji i možnost použití k masáži.
 
 
 
Špinavé dítě = šťastné dítě
 
cEb5ObdPNevS_s1600x1600
 
Slyšeli jste už někdy o rovnici špinavé dítě = šťastné dítě? A víte, že to platí i s ekvivalentem se zdravým dítětem? Ne nadarmo se nedoporučuje u dětí přehnaná hygiena a imunita se buduje právě kontaktem s nečistotami. A budování imunity je důležité i prostřednictvím pokožky. Tenhle vyživující dětský krém je moc příjemný a dobře roztíratelný. Navíc se i rychle vstřebává a není vůbec mastný. Je vhodný k ošetření pokožky malých dětí i problematickou pleť teenagerů. Pleť zklidnil i na místech, kde byla podrážděná, začervenaná a suchá. Přestože starší děti jevily nespokojenost u prvního použití, a to kvůli částečkám lesního prachu, pochopily, že nejde o závadu. Krém hodnotíme pozitivně a zaslouží si 5 hvězdiček.
 
 
 
Něžná péče, která vybízí k pohlazení
 
ck3gFuY9Vli2_s1600x1600
 
O pokožku rukou je potřeba pečovat snad ještě o něco intenzivněji, než o jiné části těla. Je vystavována, kromě povětrnostních vlivů, i spoustě mycích a čistících prostředků, či v posledních letech dezinfekce. Krém na ruce Moi Forest je vhodný ke každodenní pravidelné péči o ruce a to ideálně při použití 3krát denně. Ruce jsou díky němu jemné, pokožka pružná. Na místech, kde má tendenci praskat, vypadá zdravě. Navíc pečuje i o okolí nehtů a nehtovou kůžičku. Není nad něžné pohlazení, když je pokožka zdravá a dobře vyživená. Proto krém doporučujeme všem maminkám i tatínkům.
 
 
 
Péče s vůní levandulí
 
cifOYkEfZCLS_s1600x1600
 
Po dlouhých měsících pandemie jsme si někteří zvykli daleko víc si mýt ruce, používat dezinfekci a tím vším naše ruce trpí. Pokožka je namáhaná a paradoxne její imunita je nabouraná právě přílišnou péčí o naše zdraví. Lesní prach pomáhá budovať mikrobiom pokožky a posilovat její imunitu. Krém na ruce je vhodný pro všechny věkové kategorie a vůně levandule má uklidňující účinky. Je navíc vhodný i k použití na nohy. Tip naší redakce: Namažte si ním nohy na noc, navlečte kvalitní bavlněné ponožky a ráno se už jen těšte s jemných nohou, po jakých jste toužili. Brusinkový a ovesný olej, bambucké máslo a březová míza jsou pro péči o suchou pokožku skvělou kombinací a my jim dáváme palec nahoru.