o

Novinky

Slow Beauty podle Skandinávek
Slow Beauty podle Skandinávek

doba čtení: 5 minut

Slow Beauty, pomalá krása, která vás přiměje se zastavit, uvědomit si, co pro sebe potřebujete a dělat v životě vědomá rozhodnutí, která jsou v souladu s vámi samými. Ačkoliv pojem Slow Beauty souvisí především s péčí o pleť, jeho podstata leží mnohem hlouběji. Vaše volba kosmetických výrobků zde totiž zrcadlí vaše skutečné a uvědomované já.

Italské kořeny, skandinávská přirozenost

Pomalý koncept se zrodil v 80. letech v Itálii jako protipól k rozmáhajícímu se fenoménu fast food. Italové, kteří hnutí propagovali, se tehdy chtěli navrátit nejen k pomalému stolování, ale také k vysoké kvalitě vstupních ingrediencí, typicky italsky jednoduchým úpravám a celkově přirozenosti ve stravování. Později se tento fenomén „slow“ rozšířil také do oblasti oblékání, sebepéče, a stal se obecným vyjádřením jednoduchého, střídmého, ale kvalitního žití.

Skandinávské žití je přirozeně minimalistické a jednoduché. Seveřané vybavují své domácnosti především funkčně, volný čas tráví hlavně v přírodě a na stůl si dávají čerstvé, minimálně upravované jídlo. Logickou součástí skandinávského životního stylu je tak i uvědomělá a efektivní volba kosmetických přípravků, která odráží skutečné potřeby seveřanek a nepodléhá aktuálním módním trendům nebo agresivnímu marketingu.  

Filozofie, nejen kosmetika

Základní filozofií Slow Beauty je především návrat ke zdravým kořenům, návrat k sobě. Znamená to uvědomit si a reflektovat, co reálně potřebujete vy a vaše pleť. Ta si přitom zřídka žádá, abyste ji zanášeli nepřeberným množstvím přípravků, natož přípravků pochybné kvality, mnohdy vyrobených neetickým způsobem. Skutečně potřebujete mít v koupelně 15 různých lahviček s odličovadly, séry, krémy, olejíčky, maskami…? Nebo jste je nakoupili impulzivně, protože se vám například zalíbil obal? Zastavte se. Vraťte se k tomu, co skutečně potřebujete. Nakupte uvědoměle.

Brzděte i při každodenní péči o sebe. Pečlivě jste si vybrali několik málo úžasných produktů, které vám mohou poskytovat víc než jenom péči o pleť. Jejich používání může být chvilkou hlubokého kontaktu se sebou, aromaterapeutickým zážitkem, při němž si dovolíte promasírovat svou pleť a pohladit svou duši. A takové chvilky pro sebe potřebujeme úplně všichni.

Pomalá krása s sebou nese i delší čekání na výsledky, které jsou však o to trvalejší. Rychlá (typicky syntetická) kosmetika často dokáže způsobit okamžitý „wow efekt“ v podobě instantního stáhnutí pórů nebo vyhlazení jemných vrásek. Jenže takové výsledky obvykle nemívají dlouhého trvání. Po pár týdnech zjistíte, že vaše pleť je tam, kde byla, nebo je na tom ještě o kousek hůř a celé hledání začíná nanovo. Smyslem produktů pomalé krásy je dlouhodobě podporovat a zvýrazňovat přirozenou krásu. Proměna je postupná a možná si uvědomíte až zpětně, že má najednou vaše pleť jednotnější tón, menší póry a nebo se vám změlčily vrásky. Začnete si připadat krásnější a cítit se ve vlastní kůži lépe, a to jenom díky té správné kombinaci zázraků z přírody.

Produkty Slow Beauty usilují o synergii s pletí a mají fungovat v souladu s tím, co je přirozené. Jejich smyslem je podpora zdravého kožního mikrobiomu a návrat všeho, co je vychýlené, zpět do rovnováhy. Rovnováha znamená zdraví a zdraví znamená krásu. Zůstaňte střídmé a dopřejte své pleti přesně to, co potřebuje. Nemusíte přidávat nic navíc, protože tohle je víc než dost. Otřepaná fráze, že krása začíná uvnitř, zde nabývá své nejautentičtější podoby.

NikiNewd_Brand_0719-28_Some

Zodpovědnost vůči přírodě

Pomalá krása je laskavá k přírodě už svým minimalismem. Méně lahviček v koupelně znamená omezení plýtvání přírodními zdroji a snížení produkce odpadu. Výrobci, kteří své produkty zařazují do kategorie Slow Beauty, typicky velmi dbají na to, jak přírodní zdroje vytěžují, jaké používají lahvičky i jak produkty balí na cestu k zákazníkovi. Záleží jim na tom, aby byl celý postup co nejšetrnější. V celém procesu – od způsobu získávání ingredienci po způsob dopravy – bývají tito výrobci velmi transparentní, takže můžete sami posoudit, jestli s danou filozofií souzníte. I to může být faktorem, který budete při výběru svých kosmetických přípravků zohledňovat. Je to znovu o tom, co pro sebe potřebujete a co je pro vás důležité. Kvalitních produktů je na trhu celá řada, proto i ekologičnost daného produktu by pro vás mohla být jedním kouskem skládanky, který o vaší konečné volbě pomůže rozhodnout.

Jak si poskládat péči o pleť v duchu Slow Beauty

Při výběru produktů péče o pleť nepodléhejte prvnímu dojmu. Nenechte se k nákupu zlanařit na základě hezké lahvičky, výhodné ceny nebo protože výrobek doporučuje například vaše oblíbená herečka. Samozřejmě, že dojmem z produktu jsme ovlivnění vždy, a proč taky ne. Jen nesmí zůstat jenom u něj. Nastudujte si něco o značce, najděte si produkt, který bude odpovídat vašemu typu pleti a jejím potřebám, přečtěte si složení – a pokud je až po sem všechno tak, jak potřebujete, produkt vyzkoušejte. Naopak nemilosrdně vyřaďte všechno, co se s vámi jakkoliv nepotkává. Ve výsledku si zřejmě vystačíte s 2-4 kvalitními produkty.

Univerzálními potřebami pleti jsou čištění, hydratace a výživa. Další otázkou tedy je, jakými produkty tyto potřeby naplnit. Péči je potřeba volit podle typu pleti a případně potíží, se kterými se potýkáte. Obecně doporučujeme zařadit následující kroky:

Kroky 1 a 2 platí univerzálně a pro každého. Dále můžete pokračovat nanesením všech zbývajících produktů z kroků 3-5 a nebo také některé z těchto kroků vynechat. Důležité je dodržet zásadu řádné hydratace (tu vám zajistí kroky 2-4) a zařadit některý z produktů s vysokou výživovou hodnotou (kroky 3 a 5). Péče o pleť je do značné míry individuální a závisí na aktuálních konkrétních požadavcích pleti. Ty mohou být ovlivněny typem pleti, věkem, ročním obdobím nebo hormonálními změnami. Záleží také na kombinaci konkrétních produktů – obecně se však dá říci, že čím kvalitnější budou jednotlivé produkty, tím méně jich bude třeba v součtu použít.

Kromě správné volby produktů je důležité dopřát si po zavedení nové rutiny také dostatečný čas na testování. Obnova kožních buněk trvá celý měsíc, takže toto je minimální doba, po které můžete vyhodnocovat, co vám pasuje. Toto samozřejmě neplatí v případě, že vám některý z produktů způsobí alergickou reakci. V takovém případě je potřeba jej vyřadit ihned.

A jak vypadá vaše pleťová péče? Napište nám.

Číst článek
O mně

Jmenuji se Tereza a jsem zakladatelkou internetového obchodu Marjalla. Pomáhám ženám pečovat o pleť přirozeně a zdravě tak, jak to dělají Seveřanky. Název Marjalla pochází z finštiny a lze jej přeložit jako „U Marji“ nebo také „U bobule“.

Obchod vznikl z mé dlouholeté lásky k Finsku a mé záliby v přírodní kosmetice a obecně zdravém životním stylu. Ve Finsku jsem během svých studií psychologie strávila v součtu téměř rok. Za tu dobu jsem poznala, jak Finové žijí, přemýšlí, co je pro ně důležité a co naopak ve svém životě nepotřebují. Uvědomila jsem si, jak moc je mi jejich životní filozofie blízká a jak ráda bych si ji podržela i po svém návratu do Česka.

Protože jsem se velkou část života potýkala s problematickou pletí, roky jsem pro sebe hledala přírodní kosmetické produkty, které by moje problémy dokázaly vyřešit. Studovala jsem, jak o pleť správně pečovat i jaké typy produktů volit. Zkoumala jsem seznamy ingrediencí a zjišťovala, jaký mají na pleť vliv. Hledala jsem pro sebe péči, která bude v souladu nejen s potřebami mé pleti, ale se kterou budu zkrátka souznět, která pro mě bude přirozená. Naučila jsem se o pleť pečovat tak, že začala prospívat. Zjistila jsem, že méně pro mě znamená více, ale také, že o co méně produktů, o to kvalitnější a všestrannější musí být. Uvědomila jsem si, že v tomto přístupu se přesně odráží styl seveřanek. A napadlo mě, že právě takový přístup může vyhovovat i mnoha českým ženám.

A tak vznikl nápad otevřít internetový obchod ve stylu severské „slow beauty“. Značky, které v obchodě nabízím, jsem poctivě vybírala, studovala a testovala několik měsíců. Sledovala jejich složení, způsob výroby, ekologičnost a samozřejmě dlouhodobý vliv na pleť. Všechny výrobce jsem poznala osobně a prošla důkladným proškolením tak, abych produktům skutečně dobře rozuměla. Doporučení, která vám, zákazníkům, dávám, tak vychází z důkladných znalostí nejen jednotlivých značek, ale také obecných principů skandinávské péče o pleť. Tento přístup je v České republice zcela ojedinělý.

Věřím, že v tom, jak přistupuji ke svému obchůdku, se odráží také moje profese psycholožky. Ráda jsem v kontaktu se svými zákazníky a těší mě, když se na mě s důvěrou obracíte. Pokud chcete, neváhejte mi napsat o radu, pomoc, a nebo jenom tak. 😊 (Kontakt přes e-shop však neslouží k psychologickému poradenství.)

1_IMG_8021

Číst článek
7 důvodů, proč si vybrat u nás
7 důvodů, proč si vybrat u nás

Jasná a zářivá pleť Skandinávek je odrazem severské přírody, která je jednou z nejčistších na světě. Ponořte se s námi do průzračné skandinávské vody, ochutnejte šťavnaté lesní bobule, ovoňte si arktické byliny. Opečujte svou pleť čerstvou kosmetikou ze severské divočiny, která jí dodá pevnost, pružnost, odolnost a vitální vzhled. Minimalisticky, šetrně, účinně - přesně tak, jak to dělají Skandinávky.

V našem obchodě najdete kosmetiku prémiových skandinávských značek, které se při výrobě svých produktů opírají o sílu bylin a bobulí z arktických lesů a panenskou čistotu severské přírody. Přinášíme vám produkty nejvyšší kvality, které jsou čisté, minimalistické, výživné a mají výjimečnou antioxidační sílu. Právě díky svým jedinečným vlastnostem jsou naše produkty obzvláště účinné při boji s vráskami a jinými známkami stárnutí, jsou vhodné i pro velmi citlivou pleť, poradí si se suchostí, zarudnutím, nevýrazností i nejednotností pleti.

Přečtěte si 7 důvodů, proč si vybrat právě u nás:

  1. Panenská čistota

Skandinávské země patří mezi nejčistší na světě, což se odráží také ve výběrové čistotě našich produktů. Většina bylin a bobulí, které naše produkty obsahují, vyrostla v arktické divočině nebo si je vypěstovali sami výrobci, samozřejmě bez použití hnojiv, pesticidů a herbicidů. Neméně důležitá je také výjimečná čistota skandinávské vody. Můžete si tak být jisti, že rostliny a plodiny z našich produktů byly po celou dobu růstu zavlažované vodou, která neobsahuje škodlivé kontaminanty.

  1. Extrémní růstové podmínky

Arktické podmínky, to jsou krátká a intenzivní léta s obrovským množstvím slunečního svitu a tuhé, mrazivé zimy. V době polárního dne svítí slunce 19-24 hodin denně, což znamená, že rostliny dostávají v době svého největšího růstu obrovské množství světla, které je pro jejich růst, prospívání a produkci živin zásadní. Tuhá arktická zima zase klade na rostliny extrémní nároky, aby kruté mrazy přežily, a zároveň nesvědčí plevelům a škůdcům. Severské rostliny jsou proto velice odolné a houževnaté a disponují obrovskými a výrazně většími dávkami živin a antioxidantů než stejné plodiny, které však vyrostly v mírnějších podmínkách.

  1. „Méně, ale lépe.“

Tady si vypůjčujeme heslo našeho dodavatele Circulove, se kterým se sami ztotožňujeme. Jsme minimalisti. Chceme, aby v našich produktech nebylo „nic navíc, ale víc než dost“ (Henua Organics). Zastáváme názor, že důležitější je kvalita než kvantita. Vyhýbáme se produktům, které obsahují potenciálně nezdravé přísady a držíme se takových, v nichž má každá ingredience svůj nezastupitelný význam. Naše produkty jsou vysoce funkčními koncentráty, proto vám ke komplexní péči o pleť postačí pouhé 2-4 výrobky.

  1. Šetrný proces výroby

Mnozí z našich dodavatelů své produkty vyrábí v malých várkách a ve vlastních laboratořích. Dbají na to, aby se s přísadami nakládalo šetrně – to v praxi znamená jejich opatrné sušení a krátké skladování. Výroba mnohých produktů trvá několik týdnů, během nichž se byliny pomalu louhují do vzácných olejů nebo prochází procesem fermentace. Šetrná výroba je dalším z předpokladů, který přispívá k nadstandardní výživnosti našich produktů.

  1. Originalita přísad

Severské prostředí je specifické také z pohledu přísad, se kterými naši výrobci pracují. Najdete u nás ingredience jako jsou březová míza, borovicový extrakt, smrkové výhonky nebo mikrobiální lesní prach. Každá z těchto přísad přitom vaší pleti poskytne řadu exkluzivních benefitů, které v běžné kosmetice nenajdete.  

  1. Odbornost

Jsme specialisté na severskou kosmetiku. Skandinávské prostředí i tamní přírodní kosmetické značky dobře známe a všechny produkty, které u nás můžete zakoupit, jsme důkladně otestovali. Také nezávadnost jejich složení jsme zkontrolovali za vás. Pokud potřebujete s výběrem produktů poradit, rádi vám pomůžeme vybrat takové, které budou co nejlépe odpovídat potřebám vaší pleti.  

  1. Ekologie

Pro všechny firmy, se kterými spolupracujeme, jsou ekologie a udržitelnost důležitými hodnotami. Každý z našich partnerů se nějakým způsobem podílí na udržitelném rozvoji, zpravidla přispíváním do rozmanitých fondů, jejichž cílem je podpora aktivit směřujících k ochraně přírody. Většina produktů je veganských a samozřejmostí je netestování produktů na zvířatech.

Číst článek
Výběr kosmetiky podle Seveřanek
Výběr kosmetiky podle Seveřanek

Pleťová péče, kterou u nás naleznete, vychází z principů skandinávského životního stylu. Skandinávci jsou praktičtí minimalisté, pro které je důležité žít v souladu s přírodou, ctít přírodní zdroje a neplýtvat jimi, dělat věci přirozeně a jednoduše. Jsou střídmí v tom, jak vybavují svou domácnost, jaké jedí potraviny i jak tráví volný čas. Podobný přístup volí i při výběru kosmetických produktů, které používají. My pro vás vybíráme produkty, v nichž se odráží vše to, co seveřané každodenně žijí. Všechny naše produkty splňují následující kritéria:

100% přírodní - neděláme žádné kompromisy. Složení všech produktů pečlivě studujeme a do nabídky zařazujeme jenom produkty, které mají čistě přírodní původ. Že je naprostá většina přísad v bio kvalitě, je pro nás samozřejmostí stejně jako to, že jsou ingredience při výrobě maximálně čerstvé.

Arktické produkty - seveřanky upřednostňují lokální přísady. Produkty, které vám přinášíme, se tak opírají o sílu arktických bylin a bobulí organické kvality. Arktické podmínky, to je panensky čistá příroda, intenzivní léta a tuhé zimy. To je kombinace, která dělá přísady výjimečně výživnými a plnými antioxidantů, což ocení nejen stárnoucí a namáhaná pleť.

Slow beauty - Skandinávky svou pleťovou péči zakládají na použití pouhých 2-4 vysoce kvalitních produktů, které mají široké spektrum účinků a pleti tak dokáží poskytnout přesně to, co potřebuje. Nemají v koupelně nepřeberné množství lahviček, na které ve výsledku jenom sedá prach. Raději si vyberou několik málo produktů, které opravdu používají, a které neobsahují žádné nadbytečné ingredience, ale jen to, co má pro pleť opravdový význam.

Výjimečné ingredience - březová míza, borovicová kůra, lesní mikroby nebo vzácné oleje z divokých lesních bobulí. To vše jsou přísady, které mají pro pleť obrovský výživný potenciál, a které v lokální kosmetice rozhodně nenajdete.

Skandinávský minimalismus - jednoduchost je patrná i ve složení výrobků. Ty obsahují jenom to, co je potřeba, ale přesto víc než dost, aby pleť dostala veškeré potřebné živiny. Po použití našich výrobků bude vaše pleť jemně vyčištěná, kvalitně hydratovaná a barevně sjednocená. Zvýší se její její elasticita a pevnost, projasní se, zkrásní. Zkrátka méně, ale lépe.

Zažijte Skandinávii na vlastní kůži. Vyberte si z naší nabídky nebo nám napište, rádi se vám budeme věnovat.

Číst článek
4 položek celkem