O mně

Jmenuji se Tereza a jsem zakladatelkou internetového obchodu Marjalla. Pomáhám ženám pečovat o pleť přirozeně a zdravě tak, jak to dělají Seveřanky. Název Marjalla pochází z finštiny a lze jej přeložit jako „U Marji“ nebo také „U bobule“.

Obchod vznikl z mé dlouholeté lásky k Finsku a mé záliby v přírodní kosmetice a obecně zdravém životním stylu. Ve Finsku jsem během svých studií psychologie strávila v součtu téměř rok. Za tu dobu jsem poznala, jak Finové žijí, přemýšlí, co je pro ně důležité a co naopak ve svém životě nepotřebují. Uvědomila jsem si, jak moc je mi jejich životní filozofie blízká a jak ráda bych si ji podržela i po svém návratu do Česka.

Protože jsem se velkou část života potýkala s problematickou pletí, roky jsem pro sebe hledala přírodní kosmetické produkty, které by moje problémy dokázaly vyřešit. Studovala jsem, jak o pleť správně pečovat i jaké typy produktů volit. Zkoumala jsem seznamy ingrediencí a zjišťovala, jaký mají na pleť vliv. Hledala jsem pro sebe péči, která bude v souladu nejen s potřebami mé pleti, ale se kterou budu zkrátka souznět, která pro mě bude přirozená. Naučila jsem se o pleť pečovat tak, že začala prospívat. Zjistila jsem, že méně pro mě znamená více, ale také, že o co méně produktů, o to kvalitnější a všestrannější musí být. Uvědomila jsem si, že v tomto přístupu se přesně odráží styl seveřanek. A napadlo mě, že právě takový přístup může vyhovovat i mnoha českým ženám.

A tak vznikl nápad otevřít internetový obchod ve stylu severské „slow beauty“. Značky, které v obchodě nabízím, jsem poctivě vybírala, studovala a testovala několik měsíců. Sledovala jejich složení, způsob výroby, ekologičnost a samozřejmě dlouhodobý vliv na pleť. Všechny výrobce jsem poznala osobně a prošla důkladným proškolením tak, abych produktům skutečně dobře rozuměla. Doporučení, která vám, zákazníkům, dávám, tak vychází z důkladných znalostí nejen jednotlivých značek, ale také obecných principů skandinávské péče o pleť. Tento přístup je v České republice zcela ojedinělý.

Věřím, že v tom, jak přistupuji ke svému obchůdku, se odráží také moje profese psycholožky. Ráda jsem v kontaktu se svými zákazníky a těší mě, když se na mě s důvěrou obracíte. Pokud chcete, neváhejte mi napsat o radu, pomoc, a nebo jenom tak. 😊 (Kontakt přes e-shop však neslouží k psychologickému poradenství.)

1_IMG_8021